DERNEĞİMİZİN ÇALIŞMALARI İLE İLGİLİ 

Sektör olarak Tente ve Branda Sanayici İş insanların öncülüğünde ekonomimize katkı sağlamak amacıyla Tekstil yan Sanayi ürünleri ile birlikte Yenilikçi ,Esnek Kompozit Malzemelerin Tasarımı,Üretim ve dağıtım konularında faaliyet gösteren Yurt içi ve Yurt Dışı firmalara kılavuzluk etmektedir.

Daha Fazla

Motorlu Tente Sistemi Nedir?

Bir elektrik motoru sayesinde tentenin açılıp kapanmasını sağlayan sistemlerdir. Aslında tüm otomatik tente sistemlerinin hepsi motorlu olmak zorundadır. Motorlu ve otomatik tente olarak ayrılmasının sebebi halk arasında iki farklı söylemde biliniyor olmasıdır. Motorlu tentelerin ömrü için motor seçimi oldukça önemli olmaktadır. Kaliteli motorlar uzun ömürlü oldukları için tentenin de ömrünü uzatmaktadır. Bu nedenle kaliteli motor kullanmak her zaman daha karlı bir seçim olmaktadır. Motorun kalitesi kadar önemli olan doğru montaj ve işçilik te tentenin ömrünü uzatan unsurlardır. Ama her zaman için unutmamalıdır ki tentenin ömrünü asıl belirleyecek olan tente için kullanılan kumaş türüdür. Kullanılan kumaş ne kadar kaliteli bir kumaş ise tentenin ömrü de o kadar uzun olmaktadır. Sabit yani dekoratif tenteler hariç tüm tente çeşitlerinde motor kullanılmaktadır. Motorlu tenteler kişiye ciddi anlamda kolaylık sağlamaktadır. Önceden mafsallı sabit tenteler el ve uzun bir demir yardımı ile açılmakta ve kullanan kişiyi oldukça yormaktaydı fakat artık otomatik tenteler sayesinde kişi tamamen tek bir kumanda tuşu ile tenteyi açıp kapama lüksüne sahip olmaktadır.  tente motorları ve kumaşlarında en kaliteli motoru ve en kaliteli kumaşlar kullanılmaktadır. Bu nedenle tüketicilerimizin tercihi çoğunlukla  motorlu tentelerdir..

Daha Fazla

Tente ve Storlar İçin Avrupa Standartları

Avrupa Birliği, her sektörün, her alanda ürettiği her ürünü norm altına alıyor. Normlaştırma eylemi, komisyonların yaptığı çalışmalar ve uzun toplantılar sonucunda, olabildiğince uyumlu bir şekilde ve geniş çapta uygulanıyor. Bu ürünlerin norm altına alınmasındaki kılı kırk yaran titizlik, hayranlık verici bir düzeyde.

Daha Fazla

PERGOLA SİSTEMLERİ NEDİR?

Pergola kelimesine kökeni açısından bakıldığında Latince kaynaklı bir kelime olarak karşımıza çıkar. Saçak anlamına gelen Pergule kelimesinden türemiştir. İtalyanca da ise pergola gölgelik anlamına gelir.

Pergola açılma kapanma özelliği ile güneş ya da yağmur tarzı dış etkenlerden korunma sağlayan, oturulan çeşitli alanlarda kullanılabilen ve oturulan alanın üstünü kapatmaya yarayan sistemlerdir. Pergola sistemlerinin yapım ve imal aşamasında çeşitli malzemeler kullanılmaktadır.

Daha Fazla

KUMAŞ ÇEŞİTLERİ

Kumaş Çeşitleri Hakkında; Kumaşipliklerin, çeşitli yöntemlerle bir araya getirilerek oluşturduğu kaplayıcı yüzeylerdir. Pamukyünipekketen vb. maddelerden elde edilir. Birbirlerine dik ve paralel konumda bulunan ipliklerin birbirlerinin altından üstünden geçirilmesi ile kumaş oluşturulur. Bu yazımızda tekstilde kullanılan bütün kumaşları ele alıyoruz, kumaş çeşitleri nelerdir? diye kafanıza takılan sorular varsa buyrun okuyun,

Daha Fazla
  • 1
  • 2