DERNEK HAKKINDA

BİZ…

Derneğimiz 5 şubat 2011 tarihinde İstanbul manifaturacılar ve kumaşçılar çarsın’daki 60 Branda Üreticisinin bir araya gelerek kurduğu Tente,Branda,Şemsiye ve Membran üreticileri tarafından kurulmuştur. Tente Branda Şemsiye ve Membran Üreticilerinin 40 yıllık dernek hasretleri bu tarihten sonra sona erdi.

Derneğimizin kurulmasında öncülük eden , geçmiş dönem Yönetim Kurulu Başkanlarımız Sayın M.Erzan Açıkgün (2011-2013),Sayın Aydın Ezergül (2013-2015),Sayın İsmail Albayrak (2015-2019) Beyfendiler derneğimizin üzerinde çalışmaları ve emekleri çok olmuştur.

Derneğimiz yeni yapılanmalar ve Yeni yönetimlerle Dernek isminin geliştirilmesi konusunda çalışmalar yaparak 23.01.2016 tarihinde Tente ve Branda Sanayici İş Adamları Derneği olarak yeni ismi ve Ünvanı ile çalışmalarına devam etmiştir. Bu tarihten itibaren günümüze kadar üye sayımız katlanarak devam etmiştir.

Tente ve Branda Sanayicileri İş Adamları Derneği adıyla organizasyonunu geliştirerek geniş üyes sayısı ile birlikte yapılanmasını büyütmüş,sektörümüzün tek sesi olarak,örgütlü yapısını sürdürmektedir.

Derneğimizin Merkezi herkesin rahatlıkla ulşabileceği İMÇ 5. Blok No:5612 UNKAPANI-FATİH/İSTANBUL Adresindedir.

image

12.10.2018 tarihinde Derneğimiz daha da güçlenerek kendi mülkünü satın alarak dernek Merkez Ofisimiz olarak çalışmalarına devam etmiştir.

2019-2021  ve 2021-2023  dönemi seçilen Yönetim kurulu Başkanımız Mehmet Özçelik Bey’in önderliğinde derneğimizin geliştirilmesi ve genişlemesi konusunda başarılı çalışmalarda bulunmaktadır.

Sektörümüz Anadolu topraklarında yaşamış birçok medeniyetin oluşturduğu kültür mirasına dayalı, Ahilik sistemi içerisinde Esnaf ve Sanatkarlarımızın bir arada olabileceği düşüncesi ile kurulmuş güçlü bir sektördür.

Derneğimiz Esnaf ve Sanatkarlar Odası ile yapılan işbirliği ile sektörümüzde çalışan Arkadaşlarımıza

Kalfalık ve Ustalık Belgelerinin alımında öncülük etmiştir. Sektör olarak Her sene düzenlenen sınavlarımızla belgelerini alarak daha profesyonel bir yapıya bürünmüşlerdir.

Sektörümüz ,sivil toplum örgütlenmesine 2011 yılında başlayarak günümüze kadar, ülkemizde ve dünyamızda bu alanda yapılanmaya ayak uydurmuş, birçok kurumda temsiliyet yeteneği göstererek sesini duyurmuştur.

Ayrıca Derneğimiz faaliyetlerini konuşmak gerekirse; çeşitli resmi kuruluşlarla ziyaretler, toplantılar, istişareler yaparak (Ticaret Odaları, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları, İhracatçılar Birlikleri ,çeşitli STK kuruluşları ile birlikte  görüş alışverişinde bulunarak sektörün sorunlarını, gelişmesinde ve ilerlemesinde katkı sağlayacak çözüm önerileri ile birlikte sürdürebilmektedir.

Diğer bir faaliyet alanımız ise üyelerimizin dahil olduğu  ülkemizde ve uluslararası arena da  çeşitili fuar organizasyonlarında onları yalnız bırakmamak  adına derneğimizin yönetim kurulu üyeleri olarak tüm fuar çalışmalarına katılım sağlamaktayız. Dernek olarak yer aldığımız fuarlar; R+T FUAR Stuttgard Show, Fensterbau Frontale Fuarı, Tüyap ve CNR deki  sektörümüzle ilgili tüm fuarlar, bu arada yurt dışında çalıştığımız firmaların ülkemizde düzenlemiş oldukları tüm eğitim ve seminerlere üyelerimiz büyük bir katılım sağlamaktadırlar.

Derneğimizin bir diğer çalışması ise sektörümüzle ilgili yapılan tüm çalışmaların, yeniliklerin  gösterildiği,  haberlerin yer aldığı,sosyal, ekonomik, kültürel faaliyetlerinin , tüm üyelerimizin firmalarının tanıtımlarının olduğu her sene 6 aylık periyodlar halinde yayınlamış olduğumuz TBÜD imtiyazlı Dergimiz sektörümüzün tanıtımı açısından önemli bir yer tutmaktadır.

Derneğimiz <<BİRLİKTE DAHA GÜÇLÜYÜZ>>mottosundan yola çıkarak kurumların  ayakta kalabilmek için gerekli olan tek koşulun değişmek ve gelişmek bilinci ile ilerleyen her gün kendini yenileyerek geliştirecek ve dünya gerçeklerine uygun olarak ,oluşumunu güçlendirecektir.

Derneğimiz ayrıca  ekonomik ,sosyal, kültürel faaliyetlerinin yanısıra hayır işlerine de gönül vermektedir, çalışmalarına da devam etmektedir.

Derneğimiz üyelerinin firmalarında çalışan elemanları için ise her sene düzenlenen geleneksel Ramazan Kumanyaları dağıtmaktadır. Üyelerimiz ve çalışanları içinde   her sene geleneksel  toplu Ramazan iftar yemeği programı  düzenlenmektedir. Dernek olarak bir nebze bizlerinde çorbada katkımız olsun mantığı ile çalışanlarımıza destek olmaktayız.

Derneğimiz ayrıca  Devletimizin desteği ile birlikte ülkemizde gerçekleşen doğal afetlerden kaynaklı oluşumlardan dolayı zarar gören  afadzade vatanlarımız için çeşitli bağışlarda da bulunmaktadır.

Geçmiş dönemlerdeki Başkanlarımız ve Yönetim Kurulu üyelerimizinde öncülüğünde üyelerimizin destekleri ile birlikte çeşitli yardım kampanyalarına katılım sağlamış ,bu hayırsever tavrımızı hala sürdürmekteyiz.

24.01.2020 tarihindeki Elazığ depremi için ,başta Elazığ-Malatya olmak üzere Doğu Anadolu bölgesini etkisi altına alan deprem için depremzede vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamak için dernek olarak bağışta bulunduk .

Devletimizin desteği ile birlikte 30.03.2020 tarihinde başlatılan <<BİZ BİZE YETERİZ TÜRKİYEM>>kampanyasına dernek olarak bağışta bulunarak ihtiyaç sahibi Ailelerimize destek olduk.

Bugün Tente ve Brandacılar Sanayisi markası olarak  ülkemizde ve uluslararası arenada kuruluşlarımızın sayılarını her geçen gün arttırmak ,daha çok sayıda milli marka ile sanayimizin dünya vitrinlerinde  yer alabilmek ,temel hedeflerimiz arasındadır.

Tente Ve Branda Sanayicileri Sektörü ,tek dernek olmanın yaratmış olduğu sinerji ve <<tek dernek,tek yürek>>anlayışı ile çok daha fazla büyüyecek,her zaman ki kalitesi ve güvenli duruşu ile ülkemizde ve dünyadaki ,üretici ülke imajını yeni markalarla zenginleştirerek ,vazgeçilmezliğini sürdürecektir.

AMAÇLARIMIZ

  • Derneğimiz, sektör çalışanlarının mesleki bilgi açısından geliştirilmesi, ekonomik, ahlaki ve mesleki prensiplere bağlı bir çalışma ortamının sağlanması amacıyla faaliyetlerini sürdürmektedir.
  • Dernek faaliyetlerinin etkinleştirmesi ve geliştirilmesi amacıyla kurs,
  • Seminer, sempozyum, konferans, panel gibi eğitim çalışmalarına katılmaktadır.

VİZYONUMUZ

  • Derneğimizin amacı; Birlik içerisindeki tüm üyelerimiz için kapsamlı ikili ticari atmosferi yaratmayı ve uluslararası pazarlara açılmayı hedeflemekte ayrıca tüm üyelerimize mesleki eğitim, ekonomik, sosyal, kültürel faaliyetlerde öncülük etmektir.
  • Bünyemizde, belli başlı çok uluslu büyük firmalardan, küçük ve orta ölçekli firmalar dahil temsil edilmektedir.

MİSYONUMUZ

  • Geçmişten günümüze kadar toplumsal sosyal, ekonomik ve kültürel bağların korunması ve geliştirilmesinde sivil toplum örgütleri önemli bir yer tutmaktadır.
  • Derneğimizde yer alan iş insanları olarak sosyal, kültürel, ekonomik alanlarda iş birliğimizi teşvik etmek için derneğimiz bir köprü vazifesini üstlenmiştir.
UZMANLIK

Uzmanlık, disiplin ve hassasiyet

Dünyadaki teknolojik çalışmaları yakından takip etmeyi, iş dünyasının araştırma geliştirme faaliyetlerini arttırmayı, teknoloji üreten ve ihraç eden konuma gelmesi yönünde gayret göstermeyi, destek vermeyi amaçlıyoruz

Ekonomik verimliliği sağlamak

80%

Mesleki kalkınmayı desteklemak

70%

İstihdam ve istikrar sağlamak

90%