Bir elektrik motoru sayesinde tentenin açılıp kapanmasını sağlayan sistemlerdir. Aslında tüm otomatik tente sistemlerinin hepsi motorlu olmak zorundadır. Motorlu ve otomatik tente olarak ayrılmasının sebebi halk arasında iki farklı söylemde biliniyor olmasıdır. Motorlu tentelerin ömrü için motor seçimi oldukça önemli olmaktadır. Kaliteli motorlar uzun ömürlü oldukları için tentenin de ömrünü uzatmaktadır. Bu nedenle kaliteli motor kullanmak her zaman daha karlı bir seçim olmaktadır. Motorun kalitesi kadar önemli olan doğru montaj ve işçilik te tentenin ömrünü uzatan unsurlardır. Ama her zaman için unutmamalıdır ki tentenin ömrünü asıl belirleyecek olan tente için kullanılan kumaş türüdür. Kullanılan kumaş ne kadar kaliteli bir kumaş ise tentenin ömrü de o kadar uzun olmaktadır. Sabit yani dekoratif tenteler hariç tüm tente çeşitlerinde motor kullanılmaktadır. Motorlu tenteler kişiye ciddi anlamda kolaylık sağlamaktadır. Önceden mafsallı sabit tenteler el ve uzun bir demir yardımı ile açılmakta ve kullanan kişiyi oldukça yormaktaydı fakat artık otomatik tenteler sayesinde kişi tamamen tek bir kumanda tuşu ile tenteyi açıp kapama lüksüne sahip olmaktadır.  tente motorları ve kumaşlarında en kaliteli motoru ve en kaliteli kumaşlar kullanılmaktadır. Bu nedenle tüketicilerimizin tercihi çoğunlukla  motorlu tentelerdir..

Tente ve Pergola Motoru Ne İşe Yarar?

 • İlk olarak, tenteve pergola motoru sahibi olmanın en büyük faydası, tenteyi açıp kapatma konusunda sağladığı kolaylıktır. Özellikle sık sık tente açılıp kapatılan bir mekânda kullanıldıkları zaman ciddi bir iş yükü tasarrufu sağlar. Sizi, her seferinde manuel olarak tente açma derdinden kurtarır. Böylelikle hem zamandan hem de iş gücünden tasarruf sağlamış olursunuz.
 • Bazı tente sistemleri, motor eklendiği zaman su tahliyesi yapılmasını sağlar. Böylelikle yağmur ve kar konusunda zorluk yaşamanız azalır ve hayatınız kolaylaşır.
 • Tente ve pergola motoru, aynı zamanda aydınlatma için de enerji kullanılmasını sağlar. Böylelikle dilediğiniz gibi bir aydınlatma sistemini tenteve pergola sisteminize ekleyebilirsiniz. Böylelikle de kolaylıkla ışıklandırma ve aydınlatma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ek bir enerji kaynağına da ihtiyaç duymazsınız.
 • Otomatik tente motoru, her mevsim kullanım için uygundur. Yazın da kışın da kolaylıkla ve sorunsuz bir şekilde kullanılabilirler.
 • Otomatik tenteve pergola sistemlerine sahip olmak, tente ve pergola sistemlerinizin çok daha uzun yıllar boyunca sağlam bir şekilde çalışmasını sağlar. Bu da tente ve pergola sistemlerinizin ömrünün uzamasına neden olur.

Tente Ve Pergola Motoru Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

 • Tentemotoru ve pergola motoru seçerken dikkat edilmesi gereken ilk şey, tente ve pergolaların ne sıklıkla açılıp kapatılacağıdır. Günlük ortalama tente açıp kapatma miktarınıza göre bir seçim yapmanız, çok daha sağlıklı bir tente motoru seçimi yapmanızı sağlar.
 • Sahip olduğunuz tenteve pergola sistemlerinin hangi tür olduğunu bilmeniz çok önemlidir.
 • Dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise, sahip olduğunuz tenteve pergola tentenin ölçü ve boyutudur. Sahip olduğunuz sistemin boyutuna en uygun olan tente motoru sistemini seçmek, harcanan enerji ve güç açısından çok büyük bir verim sağlayacaktır.

Tente Ve Pergola Motoru Çeşitleri

 • Düz tente motoru
 • Redüktörlü tentemotoru
 • Kendinden Alıcılı tentemotoru
 • Kendinden Alıcılı pergolamotoru

Kullanım Alanları : Pergola, pergole, pergole tente, pergola tente, mafsallı tente, kasetli tente, zip perde, panjur, wintent tente, tente, tente sistemleri için uygundur.

Tüp Motorlar 220 V elektrik enerjisi ile çalışırlar.

Tüp kepenk ve Pergola tente motorları 30 kg a kadar olan yükleri taşımak için tasarlanmıştır. Elektrik kesintilerinde Pergola tentenin açılma ve kapanması motor içerisindeki manuel kontrol noktası ile kontrol edilebilmektedir.
Çalışma Modu : Tente Motorları, Pergola tente Motoru, Wintent tente Motoru, Rolling Roof Pergola Motoru,
Entegre radyo alıcısı Kolay Programlama

Akıllı Pergolalar da diyebiliriz.

Motorlu bir pergola, bahçenizi ya da terasınızı daha rahat ve konforlu hale getirmenizin ilk adımıdır.
Bir akıllı ev sistemiyle de entegre ederek, evinize dört mevsim keyfini süreceğiniz ekstra bir yaşam alanı kazandırmış olursunuz.

Restoran ve kafe işletmeleriniz  için teknolojik çözüm

Misafirlerinizi dört mevsim bahçenizde ağırlayın.

Motorlu pergola  çözümleri ile restoran, kafe, otel, sosyal tesis gibi işletmelerin bahçe ve terasları teknolojiyle buluşturuyor.; misafirlere dört mevsim konfor sunar.

Uzaktan kumanda ve akıllı telefona bir dokunuşla rahatça açılıp kapanabilen  motorlu pergolalar ile kış aylarında yağmur ve soğuktan, yaz aylarında da yakıcı güneşten korunmak mümkündür.

Sıcak yaz günleri ya da soğuk kış günleri fark etmez, pergolanız sayesinde bahçenizde veya terasınızda dört mevsim kullanabileceğiniz konforlu bir alan oluşur.

Sisteminize ayrıca bir güneş ya da yağmur sensörü entegre ettiğinizde, sizin düşünmenize de gerek kalmadan, yağmur yağdığında veya kızgın güneş ışınları vurmaya başladığında pergolanızın üstü otomatik olarak kapanır. Böylece hem eşyalarınız korunmuş olur hem de bahçeniz her zaman rahat edebileceğiniz şekilde hazır olmaktadır. 

Siz evde yok iken aniden yağmur mu başladı?

Akıllı telefonunuza bir dokunuşla pergolanızın üstünü kolayca kapatabilirsiniz.

Böylece eşyalarınız ıslanacak mı diye endişe etmenize de gerek kalmaz.

Arkadaşlarınız bir akşam ziyarete geldiğinde bahçenizde tam istediğiniz ambiyansın oluşması için bir sözünüz yeter.

Sesli komut asistanınıza “akşam senaryosu” talimatı verin, pergolanızın üstü serin akşam havasından rahatsız olmamanız için kapansın, zip perdeleriniz kapansın, bahçedeki ışıklar yansın ve müzik çalmaya başlasın.

Önceden pogramladığınız senaryoları istediğiniz zaman akıllı telefonunuza bir tıkla da çalıştırabilirsiniz.

Motorlu Pergola sisteminize bu tip yan teknoloji uygulamalarını yüklediğinizde hayatınız kolaylaşmaktadır.

Sektör olarak teknolojiyi takip ederek her geçen gün ,sektör temsilcilerimiz kendilerini yenilemektedir.

You’re probably asking yourself the same question Arriz has asked herself plenty of times: if a home is newly built, shouldn’t it be perfect? Absolutely, says Marnie Oursler, owner of Marnie Custom Homes in Bethany Beach, Del., and host of DIY Network’s Big Beach Builds.

Ensuring your home is built to the highest standards and that you won’t have any major repairs to deal with soon after moving in comes down to the things you do before purchasing a home, says Oursler. Before signing any contracts, research the homebuilders you are interested in working with to gauge customer satisfaction. And, don’t be afraid to ask builders questions.

Oursler suggests speaking with past clients to see how satisfied they are with their home and how the builder dealt with any changes or repairs. “That’s going to give you a lot of good insight,” Oursler says. “No process is going to be smooth the entire way. You have to trust and know the builder.”