TENTE NEDİR?

Güneş, yağmur, rüzgar gibi hava koşullarından korunmayı sağlayan ve bez, kumaş gibi formlardan yapılan ürünlerdir. Modern teknolojiler sayesinde katlamalı ürünler, rulo ürünler ve aç- kapa tente çeşitleri imal ediliyor.

Mafsallı tente ne demek?

Mafsallı tente diğer tente çeşitlerimiz gibi güneş ışığından yağmurdan ve rüzgardan korunmak amacıyla yapılmış bir ürünümüzdür. Bu ürün, genel olarak dış alanda kullanım amacıyla üretilmiş olup mafsal fonksiyonu sayesinde açılıp kapanabilen özelliğine sahiptir.

Körüklü tente ne demek?

Körüklü Tente; Körüğü sayesinde yandan gelen güneşi de engelleyip istenildiği gibi ayarlanabilen tentelere denir. Körüklü Tente; Hareketli bir aksama sahiptir. İpli ve motorlu sistemi bulunmaktadır. Görsel amaçlı olarakta kullanabilir.

Klasik Tente Ne demek?

Klasik tente sistemleri hem ekonomik hem de kullanışlı olması ile en çok tercih edilen modeller arasındadır. Otel, kafe, restoran gibi pek çok farklı alanda kullanıma uygun bir tente sistemi olmasının yanı sıra kaliteli kumaş yapısı ve görsel olarak da farklı renk ve desen seçeneklerinin olması sayesinde mekana uyumluluk sağlar.Klasik tente mekanın balkon, tavan, pencere yada duvar kısmına monte edilebilmektedir. Klasik tente sistemi otomatik değildir. Bu nedenle tente sisteminin açılıp kapanması gibi işlevsellikler bir kol vasıtasıyla gerçekleştirilir. Alüminyum malzeme yapısına sahip iskeleti ve bu iskeleti kontrol edebileceğiniz ergonomik tutuş kolu sayesinde, o an hava durumuna göre tente sistemini rahatlıkla ayarlayabilirsiniz.

Sabit Tente ;Sabit tenteler kurulumu ve kullanımı kolay gerekli ve önem taşıyan tente modellerinden sadece biridir.Güneşten korunmak için gerilen bez, naylon vb malzemeden yapılmış örtü: Günümüzde gelişmiş sistemlerle sunulmaktadır.İthal Akrilik Kumaş Ve Yerli Kumaş Seçenekleri mevcuttur.

Bu tente hem iş yerlerinin daha güzel gözükmesine hemde müşterilerinizi hava koşullarından korumak için fayda göstermektedir.

Sabit tente sistemleri şık ve dekoratif duruş özellikleriyle oldukça sık kullanılan bir tente modelidir. Genellikle kapı ve pencerelerin saçak kısımlarının üzerine monte edilmek suretiyle kullanılan sabit tenteler faklı renk ve desen çeşitliliği ile de tercih sebebi olmaktadır.

Farklı şekillerde kullanılabilen sabit tentelere oval görünümler verilerek oldukça modern görünümler elde edilmektedir.

Pergola sistemleri ne demek?

Pergola kelimesine kökeni açısından bakıldığında Latince kaynaklı bir kelime olarak karşımıza çıkar. Saçak anlamına gelen Pergule kelimesinden türemiştir. İtalyanca da ise pergola gölgelik anlamına gelir.

Pergola açılma kapanma özelliği ile güneş ya da yağmur tarzı dış etkenlerden korunma sağlayan, oturulan çeşitli alanlarda kullanılabilen ve oturulan alanın üstünü kapatmaya yarayan sistemlerdir. Pergola sistemlerinin yapım ve imal aşamasında çeşitli malzemeler kullanılabilir.

Pergola Üretim Aşamaları

Pergola sistemleri kullanılacakları bölgenin mevsim ve iklim koşullarına uygun, korozyon dağılımları hesaplanmış, kaldıracağı yüke oranla belirlenmiş malzemeler ile üretilir. Pergola sistemi ayrıca yapılacağı alanın model ve renk özelliklerine uygun olarak tasarlanmalıdır.

Ahşap ya da alüminyum gibi malzemelerle üretilseler de, alüminyum malzeme ile üretimi yapılan açılır kapanır modeller uzun ömürlü olmaları nedeniyle daha çok tercih edilirler.

Pergola Sistemleri Kullanım Alanları

Tüm mevsimlerde kullanılması planlanan her türlü alanda açılır kapanır özellikli pergola sistemleri rahatlıkla uygulanabilir. Verandalarda, kahvaltı salonu, kafeterya, restoran ve lokanta gibi türlü mekanlarda, açık havada bulunan yaz ya da kış bahçelerinde, havuzlarda ve daha bir çok yerde bu sistemler tercih edilerek bahse konu alanın üstü isteğe göre açılıp kapatılabilir.

Kumandalı ve Işıklı Pergola Sistemleri

Günümüzde bir çok hizmet veren işletmede ya da kişilerin özel kullanım alanlarında, ışık sistemine sahip açılır kapanır pergolalar uygulanmaktadır.

Bu sistemin belli başlı avantajları ise,

 • Değişik renklerde ve modellerde aydınlatma olanağı ile görsel zenginlik sunar,
 • Otomasyon sistemine sahip bir kumanda ile kolayca kullanılabilir,
 • Kolay açılır kapanır özellik sayesinde temizlik ve bakımları kolay yapılır,
 • Ortamda ısı izolasyonu sağlamaya yardımcı olur,
 • Dayanıklı Alüminyum malzeme sayesinde oldukça sağlamdır.

Bu şekilde avantajları bulunan, led ışık gibi sistemlerle ferah ve aydınlık yapıya kavuşan, kumanda ile kolay kullanım özelliği bulunan pergola sistemleri, her türlü olumsuz hava koşuluna karşı açık alanların kullanımına olanak tanır.

Estetik Avantaj

Pergola sistemleri, ergonomik tasarımlarıyla dört mevsim bir alanın kullanılmasına olanak verirken aynı zamanda renk ve tür olarak, tüm mimari yapı ve projelere sağlayabildikleri uyum ve onlara kattıkları değer ile görsel yönden de alanların zenginleşmesini sağlar. Yaşam kalitesini yükselten bu ürünler estetik açıdan da son derece doyurucu mekanlara ulaşmaya imkan verir.

Kasetli Tente ne demek?

En gelişmiş ve en modern tente sistemi olan kasetli tente, etkileyici tasarımı ile dış cephelere estetik ve dekoratif özellikler katan bir tente çeşididir. Kompakt tasarımlı olmanın sağladığı avantajlarla oldukça geniş bir kullanım alanına sahiptir.

Kapandığında kumaş ve mekanizmanın tamamen içinde kaldığı kasetli tente, uzaktan kumandalı tüm motorla çalışan modern ve teknolojik bir üründür. Sadece gölge sağlamakla kalmayıp etkileyici tasarımı ile cephelere estetik bir görünüm katar. Katlanabilir olma özelliği ile kumaşının uzun ömürlü olduğu kasetli tente, kendi kendini temizleyebilme özelliğine sahiptir. Derli toplu ve düzenli görünümü ile tercih edilmektedir.

Gölgelendirme sistemlerinden biri olan kasetli tente, kullanıcının dilediği zaman açtığı dilediği zaman katlayarak kapattığı bir tente çeşididir. Mafsallı ve körüklü tenteye göre son derece ekonomiktir. Dış mekânlarda otomatik veya manuel seçenekleri mevcuttur.

Kasetli Tente Özellikleri

 • Kumaş ve mekanizmayı koruyan kaset sistemine sahiptir.
 • Kompakt ve şık tasarımlıdır.
 • Kullanılacak alana göre farklı ölçülerde üretilmektedir.
 • Bağlantı cıvataları ve pimleri paslanmaz özelliktedir.
 • İleri açılım ölçüleri mekâna göre değişir.
 • Kademesiz ayarlanabilir bir eğime sahiptir.
 • Farklı renk ve desen seçenekleri bulunur.
 • Rüzgâr ve güneşe karşı etkilidir.
 • Dış cephelere estetik bir görüntü kazandırır.
 • Dayanıklı ve uzun ömürlüdür.
 • Kurulumu kolaydır.
 • Ekonomik fiyatlıdır.
 • Kapalı konumda iken görüntüsü şık ve dekoratiftir.
 • Kumaş tercihleri oldukça geniş olup mekâna ve talebe göre değişebilir.
 • Her türlü hava koşuluna karşı yüksek mukavemettedir.
 • Mafsallı (kollu) tente kullanılabilen tüm mekânlar için uygundur.
 • Aşınma ve kirlenme görülmez.
 • Gizli kaset sistemine sahip bir tente çeşididir.
 • Dört mevsim kullanım için uygundur.
 • Tasarım olarak iyi bir tente sistemine sahip olan kasetli tente, kullanılacak mekâna göre farklı ölçülerde üretilmektedir. Kasetli tente fiyatları kullanılacak alanın ebatlarına göre değişmekte, seçilecek kumaş türü de kasetli tente fiyatlarını belirlemede rol almaktadır. Özellikle açık balkonlar ve kapılarda yağmura ve güneşe karşı koruma sağlayan kasetli tente, motorlu ve manuel çeşitleri ile farklı fiyatlarla müşterilere sunulur. Ölçüler, motorlu veya manuel oluşu ve kumaş kalitesi kasetli tente fiyatını belirlemede kullanılan unsurlardır.

·       Kasetli Tente Malzemeleri

 • Dört mevsim yaşam alanlarına değer ve konfor katan kasetli tente, kumaş ve kaset mekanizmasının kullanıldığı bir tente çeşididir. Alüminyum profil ve plakalarla desteklenmekte olup otomatik veya manuel şekilde açılıp katlanabilir. Cıvata ve pim bağlantılar paslanmaz malzemeler kullanılarak üretilir. Kumaş olarak ithal veya yerli akrilik kumaşlar kullanılmaktadır. Rüzgâr ve güneş sensör seçeneğinin de olduğu kasetli tente modelleri, kaliteli malzemeler kullanılarak üretilen tente çeşitleridir.

 Bioklimatik Pergola Ne demek?

Bioklimatik Pergola sistemleri rahatlığı ve dayanıklılığı ile yaşam alanlarında sıklıkla kullanılır. Dört mevsim yaşam alanlarından rahatça yararlanmak isteyenlerin birinci tercihi olan Bioklimatik Pergola sistemleri, açılır kapanır tavanı ve su geçirmez özelliği sayesinde yağmurlu havalarda konforu toprak kokusuyla eşsiz bir keyfe çevirir. Cıvata ve vidalar paslanmaz çelikten olduğundan sert hava koşullarına karşı dayanıklı ve kaliteli yapıdadır.

Otomatik gölgelendirme Sistemleri Ne demek?

Son yıllarda oldukça popüler hale gelen gölgelik tente sistemleri, geniş ürün yelpazesi ile birçok farklı alanda kullanılmaktadır. Teras ve balkon gibi dış yaşam alanlarınıza şıklık katan otomatik tente sistemleri, son teknoloji makine ve ekipmanlar kullanılarak üretiliyor. Standartlara uygun olarak birinci sınıf malzemeden imalatı yapılan ürünlerimiz, dış etkenlere karşı üstün dayanıklılık göstererek sizlerin daha güvende olmanızı sağlıyor. Her konsepte uygun özelliklerde tasarlanan yeni nesil tente sistemlerini sizin zevkinize uygun renklerde ve yine sizin belirleyeceğiniz özelliklerde üretim sağlanıyor.

Karpuz tente sistemi ne demek?

İlk  bakışta karpuz şeklini ve dilimlerini andırdığından karpuz tente adını almıştır. Oldukça şık bir tente sistemidir. Farklı renk seçeneklerine sahip olması sayesinde, modern bir görünüm sunar. Bu nedenle her seviyede; otel, lokanta, kafe ve diğer işletme alanlarında kullanıma uygun bir tente sistemidir.

Karpuz tente modelleri, diğer tentelere kıyasla daha geniş monte edilebilir alanlara sahiptir. Örneğin pencereler için de montesi kolay ve uygundur. Bu aynı zamanda kapı girişi için de geçerlidir. Dekoratif olarak da beklentileri fazlasıyla karşılayan karpuz tente, kullanımı son derece kolay olup, her türlü hava koşullarında uzun yıllar dayanıklılık gösteren kumaş yapısına sahiptir.

Kamelya Tente Ne demek?

Çoğu zaman gördüğünüz, ancak dikkatinizi çekmeyen bir ürün olabilir. Kamelya Tente aslında bahçelerde, parklarda, kafe ve restoranlarda açık alanın üst kısmının kapatılmasında kullanılan üründür. Branda tentede kullanılan malzemedir. Bu malzemenin kullanılması hem ışığa karşı hem de yağmura karşı koruma sağlayacaktır. Amaç direkt olarak açık alanların kullanımının hava koşullarına göre şekillenmesini sağlamak. Kamelya Tente olması halinde kolay ve avantajlı şekilde açık alanları değerlendirebilirsiniz.

Kamelya Tente Ne İşe Yarıyor?

Tente kavramı, aslında koruma amaçlı hemen hemen her açık alan için yapılabiliyor. Tente çeşitleri çok fazla. Branda da bir tente çeşidi. Kullanım amacı diğer tente çeşitleri ile aynı. Sadece geliştirmiş olan modeller sayesinde, kullanım şekli değişebiliyor. Kamelya Tente nasıl kullanılır sorusunun yanıtı, direkt olarak herhangi bir alanda üst kısma ya da yan taraflar için döşenerek kullanılabilir şeklinde yanıtlanabilir. Bunun dışında kamelya tente kullanımının herhangi bir şekilde zorluk çıkarması söz konusu değildir diyebiliriz.

Sektörümüzün ürün gamları  olarak çok çeşitlilik göstermekte ve bir çok alanda ürün bazında yaşamımızı kolaylaştıracak yapıya sahiptir.