Türkiye’de Branda ürünlerinin üretiminde insan gücünden yararlanılıyor. Bu nedenle Branda ve Tente Sektörü İş Sağlığı ve Güvenliği açısından son derece ciddiye alınması gereken bir iş koludur.

Branda Sektörü son 30 yılda ülke ekonomisine en çok katkı sağlayan üretim sektörülerinden biri olarak ön plana çıkmaya başlamıştır.

Türkiye’de üretilen branda ithal ürünlerle rakabet eder derecededir ve ürünler büyük ölçüde insan iş gücü odaklı üretim sürecinden geçmektedir. Bu da branda ve tente sektörünün iş sağlığı ve güvenliği açısından son derece ciddiye alınması gereken bir iş kolu olmasını gerektirmektedir.

Oldukça geniş bir kullanıma sahip olan özellikle PVC (Polivinilklorür),PE(Polietilen )naylon,Akrilik ve pamuklu malzemelerden üretilen brandalar,kullanım amaçları doğrultusunda ,örtme,perdeleme,gölgelendirme,soğuğa sıcağa karşı izolasyon ve alev geçirmez özelliği sayesinde hem kişisel hemde sanayi sektöründe kullanım için tercih edilen,işlenmesi kolay,mimari çözümlerde ,usta ellerde ve profesyonel işçilikle sorunsuz sonuçlar alabileceğiniz ürünlerdir.

Bu bağlamda sektör çalışanlarımızın çalışma alanlarında kendi iş sağlığı ve güvenliklerini almaları konusunda titiz davranmalarını ,işverenlerinde elemanlarının iş sağlıklarını ve iş güvenliğini sağlamalarına öncülük etmelilerdir. Profesyonel firmalarla çalışmalarını önermekteyiz.