Global Pazarlarda daha aktif olunarak ,özel sektör ve kamu ile işbirliği yapılarak,bir takım teşviklerle sektörün önü daha Global Pazarlarda daha aktif olunarak ,özel sektör ve kamu ile işbirliği yapılarak,bir takım teşviklerle sektörün önü daha da açılabilir.Nihayetinde Gayrimenkul,İnşaat,Horeka gibi sektörlerle doğrudan bağlantılıyız.Gayrimenkulların dış cephelerinin tamamlanmasında,Horeka sektöründe hizmet veren kafe,restoran,lokanta gibi yerlerin yine dış dekorunda branda ve tente sektörünün büyük payı vardır.da açılabilir.Nihayetinde Gayrimenkul,İnşaat,Horeka gibi sektörlerle doğrudan bağlantılıyız.Gayrimenkulların dış cephelerinin tamamlanmasında,Horeka sektöründe hizmet veren kafe,restoran,lokanta gibi yerlerin yine dış dekorunda branda ve tente sektörünün büyük payı vardır.

Covid-19 salgınında yaşanan belirsizlikler ,yeni yatırım kararlarını engelledi.Dolayısıyla talepte de düşüşler meydana geldi.Fakat Sektörün bireysel müşteri oranı arttı.Yasaklamalar sonrası bireylerin evlere kapanması sonrası,aradıkları rahat yaşam alanının oluşturulması için bize ihtiyaç duydular.

Yeni Normalleşmenin Hedefi Dış Pazara Yönelmektir. Sektörün oyuncularının orta ve uzun vadeli planlarla ticaret ağını genişletmesi gerekiyor. Firmalar hedeflerine ulaşmak için dış pazarlara yönelmeliler.İhracat oranlarını artırmak için bu şarttır.

Ayrıca müşteri ilişkilerimizi devamlı geliştirmeli,tüm müşterilere aynı kalite ve seviyede hizmet vermeliyiz.Ancak bu şartlar oluştuğu takdir de dünyada sektörümüz hak ettiği seviyeye ulaşacak ve yükselecektir.

TBUD YÖNETİM KURULU BAŞKANI

MEHMET ÖZÇELİK